my.ablo-net.com

pomoc

centrum wsparcia

SPC-SOS - Szyfrowanie wydruków

Czy drukowanie dokumentów jest naprawdę bezpieczne?

 

SPrint Capture - SOS (Secure OutputServer) zabezpieczy Twoje wydruki poprzez szyfrowanie ich od kliknięcia przycisku drukuj na komputerze aż do samej drukarki.
Rozszerzenie SPrint Capture o szyfrowania wydruków zostało przygotowane z myślą o bezpieczeństwie drukowanych danych dla klientów głównie z sektora bankowego (Rekomendacja D) oraz medycznych, gdzie wymogi bezpieczeństwa i poufności wydruku stają się krytyczne.

Zagrożenie

Wydruk nie zabezpieczony

Standardowe mechanizmy wydruków przesyłają dane do drukarki otwartym tekstem, dlatego z dużą łatwością można przechwycić strumień wydruku, a nastąpienie wydrukować go ponownie na dowolnej innej drukarce lub przetworzyć na obraz PDF czy np.: tiff. Takie konwertery są również dostępne w naszej ofercie.

 

Rozwiązanie

Szyfrowanie wydruku na całej trasie wydruku począwszy od komputera aż do drukarki zabezpiecza wydruki przed możliwością przechwycenia drukowanych danych przez intruza. SPrint Capture – SOS wykorzystuje mechanizmy szyfrowania na komputerze użytkownika do zaszyfrowania strumienia danych oraz przy drukarce do deszyfrowania danych i wydruku dokumentu. Dzięki temu, jeśli intruz przechwyci strumień danych wydruku, to nie będzie mógł go wykorzystać.

SPC-SOS
 Copyright © 2011-2012 ablo-net.com. Wszystkie prawa zastrzeżone ablo-net